UL Solutions
ULS NYSE Research & Consulting Services Finanse RO2022–RO2025
UL Solutions' revenue rose 6.4% to $3.1 billion in fiscal 2025. Its operating margin was 17.1%, up from 16.1% a year earlier. Free cash flow was $403 million, up 40.4%. It paid out $104 million in dividends and buybacks, 26% of free cash flow. The diluted share count rose 1.0%.
Czym zajmuje się UL Solutions
Brak opisu działalności.
- Nazwa prawna
- UL Solutions Inc.
- Koniec roku obrotowego
- 31 grudnia 2025
- Ostatni raport roczny
- —
- Nr zgłoszenia · CIK
- 0001901440-26-000005
0001901440
Przychody i marże
UL Solutions osiągnęła $3,1 mld przychodów w RO 2025, o 6,4% więcej niż rok wcześniej.
Zysk netto i zysk na akcję
Od roku obrotowego 2022 do 2025 rozwodniony EPS rósł o 2,9% rocznie. Okresy ze stratą pokazano na czerwono.
Zwrot z kapitału
Zysk operacyjny po opodatkowaniu w relacji do kapitału zainwestowanego w firmę: dług plus kapitał własny minus gotówka.
Przepływy pieniężne
Wolne przepływy pieniężne wyniosły $403 mln w RO 2025, czyli 13,2% przychodów. Przepływy operacyjne minus nakłady inwestycyjne.
Dywidendy, skup akcji i liczba akcji
UL Solutions przekazała akcjonariuszom $104 mln w RO 2025, czyli 26% wolnych przepływów pieniężnych. Liczba rozwodnionych akcji wzrosła o 1,0%.
Wyceń UL Solutions samodzielnie
Zmień założenia i zobacz, co oznaczają na akcję. To modele, a nie prognozy ani ceny docelowe: wynik zależy wyłącznie od tego, co wpiszesz.
Zdyskontowane przepływy pieniężne
Wartość na akcję
—
Dodaje gotówkę netto −$196 mln i dzieli przez 203,0 mln rozwodnionych akcji. Dziesięć lat przepływów pieniężnych plus wartość rezydualna, zdyskontowane na dziś.
Mnożnik zysków
Wartość na akcję
—
Mnożniki odniesienia: dziś 29,6x · konkurenci 26,0x · sektor 26,0x.
Bilans
Gotówka, dług i wskaźniki, które pokazują, jak łatwo UL Solutions może go udźwignąć.
| Koniec roku obrotowego | RO22 | RO23 | RO24 | RO25 |
|---|---|---|---|---|
| Gotówka i inwestycje krótkoterminowe | $322 mln | $315 mln | $298 mln | $295 mln |
| Dług z leasingiem finansowym | — | $904 mln | $742 mln | $491 mln |
| Dług netto / EBITDA | — | 1,1x | 0,7x | 0,3x |
| Dług / kapitał własny | — | 1,4x | 0,8x | 0,4x |
| Pokrycie odsetek | 24,2x | 10,5x | 8,4x | 12,7x |
| Wskaźnik płynności bieżącej | — | 1,3x | 1,2x | 1,3x |
| Wskaźnik szybki | — | 1,3x | 1,2x | 1,3x |
| Aktywa ogółem | — | $2,7 mld | $2,8 mld | $2,9 mld |
| Zobowiązania ogółem | — | $2,1 mld | $1,9 mld | $1,6 mld |
| Kapitał własny | $1,1 mld | $654 mln | $904 mln | $1,3 mld |
| Dług netto (− = gotówka netto) | — | $589 mln | $444 mln | $196 mln |
Transakcje insiderów
Zakupy i sprzedaże na rynku dokonane przez członków zarządu, dyrektorów i właścicieli ponad 10%, z formularzy Form 4. „Plan” oznacza transakcje w ramach z góry ustalonego planu Rule 10b5-1.
Kupno, 12 miesięcy
$0,0 mln
0 insiderów
Sprzedaż, 12 miesięcy
$10,0 mln
5 insiderów
Sprzedaży w ramach planów
82%
$8,2 mln
| Data | Insider | Transakcja | Akcje | Kurs | Wartość | Raport |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 wrz 2026 | Jennifer F. ScanlonPresident and CEO, Director | Sprzedaż plan | 12 500 | $73,67 | $0,9 mln | Form 4 |
| 3 sie 2026 | Jennifer F. ScanlonPresident and CEO, Director | Sprzedaż plan | 12 500 | $92,08 | $1,2 mln | Form 4 |
| 1 lip 2026 | Jennifer F. ScanlonPresident and CEO, Director | Sprzedaż plan | 12 500 | $99,22 | $1,2 mln | Form 4 |
| 9 cze 2026 | Karen K PeppingSenior VP & CAO | Sprzedaż plan | 725 | $97,74 | $0,1 mln | Form 4 |
| 3 cze 2026 | Gitte SchjotzSee Remarks | Sprzedaż plan | 9 865 | $96,98 | $1,0 mln | Form 4 |
| 2 cze 2026 | Gitte SchjotzSee Remarks | Sprzedaż plan | 12 015 | $99,71 | $1,2 mln | Form 4 |
| 1 cze 2026 | Jennifer F. ScanlonPresident and CEO, Director | Sprzedaż plan | 12 500 | $100,00 | $1,3 mln | Form 4 |
| 28 maj 2026 | Alberto UggettiEVP & CCO | Sprzedaż plan | 2 345 | $99,89 | $0,2 mln | Form 4 |
| 21 maj 2026 | Friedrich HeckerDirector | Sprzedaż | 4 000 | $102,04 | $0,4 mln | Form 4 |
| 11 maj 2026 | Alberto UggettiEVP & CCO | Sprzedaż | 6 100 | $100,00 | $0,6 mln | Form 4 |
| 7 maj 2026 | Gitte SchjotzSee Remarks | Sprzedaż | 8 000 | $103,96 | $0,8 mln | Form 4 |
| 1 maj 2026 | Jennifer F. ScanlonPresident and CEO, Director | Sprzedaż plan | 12 500 | $91,57 | $1,1 mln | Form 4 |
F-score Piotroskiego
Dziewięć testów zaliczony/niezaliczony z rentowności, finansowania i efektywności. 8–9 to wynik mocny, 0–2 słaby.
| Test | RO23 | RO24 | RO25 |
|---|---|---|---|
| Zysk netto jest dodatni | — | ✓ | ✓ |
| Przepływy operacyjne są dodatnie | ✓ | ✓ | ✓ |
| Wzrosła rentowność aktywów | — | — | ✕ |
| Przepływy operacyjne przewyższają zysk netto | ✓ | ✓ | ✓ |
| Dług spadł w relacji do aktywów | — | — | ✓ |
| Wzrosła płynność bieżąca | — | ✕ | ✓ |
| Liczba akcji nie wzrosła | ✓ | ✕ | ✕ |
| Wzrosła marża brutto | ✓ | ✓ | ✓ |
| Przychody wzrosły w relacji do aktywów | — | — | ✓ |
| F-score | — / 9 | — / 9 | 7 / 9 |
| Wskaźnik memoriałowy | — | −7,2% | −9,6% |
| Altman Z'' | 1,86 | 2,35 | 3,10 |
Podobne firmy
Ostatni rok obrotowy każdej firmy. Lata obrotowe kończą się w różnych miesiącach, więc okresy nie pokrywają się dokładnie.
| Firma | Kapitalizacja | Wzrost | Marża op. | Marża FCF | ROIC | C/Z | F-score | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UL Solutions ULS | $15,0 mld | 6,4% | 17,1% | 13,2% | 26,8% | 29,6x | 7 | |
| Verisk Analytics VRSK | $26,5 mld | 6,6% | 43,7% | 38,8% | 35,5% | 29,8x | 7 | Porównaj → |
| FTI Consulting FCN | $4,6 mld | 2,4% | 10,3% | 2,5% | 16,6% | 18,9x | 4 | Porównaj → |
| TransUnion TRU | $15,8 mld | 9,4% | 18,7% | 14,5% | 7,1% | 22,6x | 8 | Porównaj → |
| Equifax EFX | $21,5 mld | 6,9% | 18,0% | 18,7% | 8,5% | 29,5x | 6 | Porównaj → |
Dane z 4 lat
Kwoty w USD. Najedź na nazwę wskaźnika, aby zobaczyć definicję.
| Rok obrotowy | RO22 | RO23 | RO24 | RO25 |
|---|---|---|---|---|
| Rachunek zysków i strat | ||||
| Przychody | $2,5 mld | $2,7 mld | $2,9 mld | $3,1 mld |
| Zysk brutto ze sprzedaży | $1,2 mld | $1,3 mld | $1,4 mld | $1,5 mld |
| Zysk operacyjny | $412 mln | $368 mln | $462 mln | $522 mln |
| Koszty odsetek | $17,0 mln | $35,0 mln | $55,0 mln | $41,0 mln |
| Zysk przed opodatkowaniem | $383 mln | $346 mln | $415 mln | $470 mln |
| Podatek dochodowy | $74,0 mln | $70,0 mln | $70,0 mln | $125 mln |
| Zysk netto | $293 mln | $260 mln | $326 mln | $325 mln |
| Rozwodniony EPS | $1,47 | $1,30 | $1,62 | $1,60 |
| Akcje rozwodnione | 0,20 mld | 0,20 mld | 0,20 mld | 0,20 mld |
| Przepływy pieniężne | ||||
| Przepływy operacyjne | $372 mln | $467 mln | $524 mln | $600 mln |
| Nakłady inwestycyjne (capex) | $164 mln | $215 mln | $237 mln | $197 mln |
| Wolne przepływy pieniężne | $208 mln | $252 mln | $287 mln | $403 mln |
| Amortyzacja | $135 mln | $154 mln | $172 mln | $188 mln |
| Wynagrodzenie w akcjach | $0,0 mln | $0,0 mln | $23,0 mln | $47,0 mln |
| Przejęcia | $66,0 mln | $18,0 mln | $26,0 mln | $1,0 mln |
| Skup akcji własnych | $0,0 mln | $0,0 mln | $0,0 mln | $0,0 mln |
| Wypłacone dywidendy | $1,6 mld | $680 mln | $100 mln | $104 mln |
| Dywidendy i skup akcji | $1,6 mld | $680 mln | $100 mln | $104 mln |
| Bilans | ||||
| Gotówka i inwestycje krótkoterminowe | $322 mln | $315 mln | $298 mln | $295 mln |
| Dług ogółem | — | $904 mln | $742 mln | $491 mln |
| Zobowiązania z leasingu finansowego | $0,0 mln | $0,0 mln | $0,0 mln | $0,0 mln |
| Aktywa obrotowe | — | $953 mln | $921 mln | $1,0 mld |
| Zobowiązania krótkoterminowe | — | $709 mln | $740 mln | $760 mln |
| Zapasy | $0,0 mln | $0,0 mln | $0,0 mln | $0,0 mln |
| Rzeczowe aktywa trwałe, netto | — | $555 mln | $631 mln | $699 mln |
| Aktywa ogółem | — | $2,7 mld | $2,8 mld | $2,9 mld |
| Zobowiązania ogółem | — | $2,1 mld | $1,9 mld | $1,6 mld |
| Kapitał własny | $1,1 mld | $654 mln | $904 mln | $1,3 mld |
| Marże | ||||
| Marża brutto | 47,9% | 48,0% | 48,5% | 49,5% |
| Marża operacyjna | 16,4% | 13,7% | 16,1% | 17,1% |
| Marża EBITDA | 21,7% | 19,5% | 22,1% | 23,3% |
| Marża netto | 11,6% | 9,7% | 11,4% | 10,7% |
| Marża FCF | 8,3% | 9,4% | 10,0% | 13,2% |
| Rentowność | ||||
| Zwrot z kapitału | — | — | 29,1% | 26,8% |
| Zwrot z zaangażowanego kapitału | — | — | 22,6% | 24,7% |
| Rentowność kapitału własnego | — | — | 41,9% | 30,0% |
| Rentowność aktywów | — | — | 11,8% | 11,4% |
| Wzrost | ||||
| Wzrost przychodów | — | 6,3% | 7,2% | 6,4% |
| Wzrost zysku netto | — | −11,3% | 25,4% | −0,3% |
| Wzrost EPS | — | −11,6% | 24,6% | −1,2% |
| Wzrost FCF | — | 21,2% | 13,9% | 40,4% |
| Zmiana liczby akcji | — | 0,0% | 0,5% | 1,0% |
| Kondycja finansowa | ||||
| Dług netto / EBITDA | — | 1,1x | 0,7x | 0,3x |
| Dług / kapitał własny | — | 1,4x | 0,8x | 0,4x |
| Pokrycie odsetek | 24,2x | 10,5x | 8,4x | 12,7x |
| Wskaźnik płynności bieżącej | — | 1,3x | 1,2x | 1,3x |
| Wskaźnik szybki | — | 1,3x | 1,2x | 1,3x |
| Alokacja kapitału | ||||
| Capex / przychody | 6,5% | 8,0% | 8,3% | 6,5% |
| Wynagr. w akcjach / przychody | 0,0% | 0,0% | 0,8% | 1,5% |
| Wypłaty / FCF | 769,2% | 269,8% | 34,8% | 25,8% |
| Wskaźniki jakości | ||||
| F-score Piotroskiego | — | — | — | 7,0 |
| Altman Z'' | — | 1,9 | 2,4 | 3,1 |
| Wskaźnik memoriałowy | — | — | −7,2% | −9,6% |
Źródło: raporty SEC EDGAR XBRL (CIK 0001901440). Dane zaktualizowane 18 października 2026. Czwarte kwartały to cały rok minus pierwsze dziewięć miesięcy. Wyłącznie w celach informacyjnych: nie jest to porada inwestycyjna. Sprawdź oryginalne raporty, zanim zaufasz liczbie.




